Odzież

Bielizna ciążowa i do karmienia

9 miesięcy ciąży znacznie zmienia wygląd naszego biustu i szybko okazuje się, że dotychczasowy biustonosze stał się zbyt mały i nieodpowiedni. Potrzebny jest większy i bardziej miękki i bardziej komfortowy. Po urodzeniu dziecka biust staje się pełne mleka i piersi robią się jeszcze większe i bardziej wrażliwe. Dodatkowo służą do podawania dziecku mleka, więc warto kupić taki stanik, który będzie tę czynność dodatkowo upraszczał. A jeśli przy okazji będzie bardzo ładny i wielobarwny i karmiąca mam będzie się czuła w nim komfortowo i pięknie – to wspaniale – z pewnością doceni to każda kobieta.

Oczywiście także ciąży i laktacji nie warto iść na ustępstwa, tylko trzeba korzystać ze staników, koszulek  i odzieży do karmienia najlepszej jakości jeśli chodzi o użyte materiały i posiadające odpowiednią konstrukcję. Karmiące mamy dobrze wiedzą, że ich maleństwo może zgłodnieć w każdym momencie. Odpowiedni biustonosz podczas karmienia piersią dodatkowo ułatwia kobiecie życie i przyczynia się do tego, że na jej buzi jeszcze częściej pojawia się uśmiech. Coraz większy wybór tego typu staników sprawia, że kobietom łatwiej jest dobrać coś dla siebie.
Model stanika i koszulki dla kobiety karmiącej jest inny – w spodniej części miseczki znajduje się ramka obejmująca biust, która utrzymuje biustonosz lub koszulkę na miejscu, nawet podczas karmienia.  Poniżej linii ramiączka znajduje się jest zapięcie typu clic-clac, dzięki któremu można odsunąć wierzchnią część miseczki stanika i odsłonić biust w sposób błyskawiczny i prosty – także jedną ręką. Walory tego rozwiązania kobiety doceniają wtedy, gdy trzymają na drugim ręku maleństwo głośno domagającą się pokarmu. Projektanci myślący o komforcie kobiety karmiącej piersią wyposażają staniki w takie ramiączka, które nie zsuwają się podczas karmienia. Bardzo często staniki dla mam karmiących posiadają fiszbiny, dzięki czemu biust, które stały się ciężkie od mleka są w dalszym ciągu idealnie podtrzymywane i prezentują się doskonale. Biustonosze do karmienia posiadają stabilną  konstrukcję idealnie utrzymującą biust na miejscu, ponieważ w okresie laktacji biust jest znacznie cięższy i o wiele większy niż normalnie.
Dobre biustonosze do karmienia przeznaczone dla świeżo upieczonych mam dostępne na stronie www.oui.pl są zaprojektowane także pod kątem użycia odpowiednich dzianin. To oczywiste, że w okresie karmienia piersi są wyjątkowo wrażliwe. Dlatego wykorzystane do szycia materiały muszą być nadzwyczaj delikatne, choć oczywiście również solidne, jako że biustonosz dla mamy karmiącej jest wyjątkowo intensywnie eksploatowany. Toteż, jeśli używana jest koronka, to w połączeniu z naturalną tkaniną, a miseczki podszywane są bawełną, tak aby pierś w żaden sposób nie była podrażniona. Kobiety karmiące piersią chętnie sięgają także po modele wyszyte z mikrofibry, która w każdym calu nadaje się jako tkanina dla wrażliwszych niż zazwyczaj piersi, przy czym wierzch biustonosza może być dowolnie ozdobiony, np. ażurową koronką. W biustonoszu do karmienia, szczególnie w pierwszych tygodniach laktacji spędzamy 24 godziny na dobę, dlatego między innymi tak ważne jest zastosowanie odpowiednich materiałów, często materiały te mają właściwości bakteriobójcze.
Odpowiedni biustonosz na czas karmienia jest ogromnie istotny, należy go kupować w specjalistycznych sklepach, gdzie profesjonalna obsługa dobierze nam odpowiedni rozmiar.. Jeszcze bardziej ułatwia szybkie i komfortowe podanie piersi spragnionemu maleństwu i jest komfortowy, a dodatkowo zaspokaja potrzeby estetyczne młodej kobiety, która przecież w nadal jest kobietą pragnącą podkreślać swoje wdzięki.