Medycyna

Botox to rewelacyjna metoda

Botoks świetnie się sprawdza w przypadku niektórych wybranych partii twarzy. Będą to okolice oczu, w których często pojawiają się różnego rodzaju zmarszczki zwane kurzymi łapkami, do tego bardzo groźna jest także pionowa seria zmarszczek na czole, która nadaje naszej twarzy bardzo groźny, poważny wygląd. Warto także popracować nad zmarszczkami, które znajdują się w okolicy krawędzi ust, bowiem takie zmarszczki mogą doprowadzić do tego, że nie będziemy wyglądać za dobrze.

Tak naprawdę zabieg można wykonać, mając niewiele ponad dwadzieścia pięć lat, lecz warto się jeszcze wstrzymać, ponieważ w tym wieku zmarszczki mimiczne nie są w pełni ukształtowane. Zmarszczki mimiczne jak wiadomo często pojawiają się u osób młodych, szczególnie jeśli dana osoba często marszczy czoło, czy też uśmiecha się. Jak wiadomo trudno zrezygnować z wyrażania emocji za pomocą mimiki, dlatego zaleca się po prostu wstrzymanie z botoksem i zastosowanie specjalnego kremu, który pozwoli nam ukryć niechciane zmarszczki. Botox działa na bardzo prostej zasadzie. Wystarczy, że wstrzykniemy w mięsień malutką dawkę botoksu, a nasze mięśnie przestaną pracować i dzięki temu zmarszczki przestaną być tak widoczne. Jak wiadomo do takiego zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować. Kluczową sprawą jest odstawianie leków, które służą do walki z bólem i gorączką.

Największym problemem dla kobiet są zmarszczki na czole, szczególnie te poprzeczne, którą noszą potoczną nazwę lwich zmarszczek, do tego kurze łapki, a także zmarszczki wokół dolnej powieki oczu oraz nad górną powieką, w okolicy szyi oraz opadające kąciki ust, które czynią naszą twarz smutną i zatroskaną. Każda kobieta pragnie jak najdłużej wyglądać młodo. Jest to możliwe, jeśli zdecydujemy się zastosować odpowiednią dawkę botoksu, który nie od dziś należy do najbardziej nowoczesnych metod walki z niechcianymi zmarszczkami. Co więcej wielu nowoczesnych, idących z duchem czasu panów decyduje się zastosować tę metodę.