Odzież

Dobierz sukienkę do typu figury

Eleganckie sukienki to coś, co kobiety lubią najbardziej. Jeśli nawet na co dzień kochamy chodzić w jeansach i t-shircie, to na specjalne okazje nie wyobrażamy sobie innego stroju niż sukienka. Warto wiedzieć, że można dopasować sukienkę do tego, jaki mamy rodzaj figury.
Wielu kobietom doskonale pasuje sukienka typu Princess lub inaczej princesska. Jest ona dopasowana w biuście i talii ze względu na użycie specjalnych cięć, tak zwanych francuskich, które w znakomity sposób akcentują i wyszczuplają sylwetkę, a dół ma rozszerzony. Na pewno nie powinny wybierać jej kobiety, które mają szerokie barki, a poza tym wyraziste piersi i brzuch. W tym fasonie wyglądają natomiast znakomicie kobiety, na których nie ma zbyt dużo ciała. Niezależnie od tego czy panie te są wysokie czy niskie, to w sukienkach typu Princess będą wyglądały jak prawdziwe księżniczki.


Suknie w stylu Empire cechuje odcięcie pod biustem i talia podniesiona aż do dolnej linii stanika. Natomiast w dole suknia się delikatnie rozszerza i zwykle wykonana jest z miękko układającego się na sylwetce materiału. W tym modelu nie widać bioder. Tego rodzaju sukienkę mogą zakładać panie, które cechują różne sylwetki do rozmiaru 46. Model ten jednak najlepiej pasuje do kobiet o filigranowej budowie, raczej niskich.

Sukienki damskie dostępne na stronie http://eleganckie-sukienki.pl/ w kształcie litery A, a więc z dopasowaną górą, które rozszerzają się ku dołowi pasują przede wszystkim tym paniom, które mają kształt klepsydry, a więc ich sylwetka charakteryzuje się zaakcentowaną talią, podczas gdy ramiona i biodra są pełniejsze. W tym fasonie świetnie wyglądają także panie posiadające figurę jabłka.
Sukienki rybki (inaczej syreny) zostały także wydają się wręcz stworzone dla kobiet o harmonijnych kształtach, a najlepiej o figurze klepsydry. Cechują się tym, że przebiegają tuż przy ciele na odcinku od biustu do bioder, a dół rozszerza się od wysokości ud (a czasem nawet kolan). W sukniach w kształcie rybki doskonale wyglądają także kobiety, które natura obdarzyła figurą ogórka.
Prosty fason sukienki jest dopasowany do figury na całej długości, a spódnica ma dodatkowe rozporki (na przykład z boku lub z tyłu), dzięki którym łatwiej jest się poruszać. Dopasowanie do figury uzyskuje się dzięki zaszewkom albo francuskim cięciom. Proste fasony najlepiej wyglądają na sylwetkach proporcjonalnych, przy czym najlepiej jeśli linia bioder jest zbliżona do doskonałej. Tak więc w prostych fasonach doskonale wyglądają panie posiadające figurę w kształcie klepsydry lub ogórka.
Suknia bombka posiada szczególnie ukształtowany dół – specjalne szycie sprawia, że wygląda właśnie jak bombka. Doskonale prezentują się w niej panie, które mają niewielkie biodra, lub których kształt ciała przypomina odwrócony trójkąt, ponieważ ten fason doskonale równoważy ich proporcje.
Niezależnie od kroju ważne, aby sukienka została dobrze dobrana do figury i by była w takim kolorze, który dobrze komponuje się z naszą skórą. Powinnyśmy prezentować się w niej znakomicie i czuć doskonale, a tak będzie tylko wtedy, gdy odpowiednio dobierzemy ją do swojej sylwetki.