Kosmetyka

Gałązki Miswak – niezastąpione w podróży

Czy wyjazd na wakacje może wiązać się z zaprzestaniem dbania o zęby i dziąsła? Chyba każdy temu zaprzeczy, jednak fakty mówią same za siebie – w czasie podróży zachowanie higieny jamy ustnej bywa trudne i wiele osób od czasu do czasu rezygnuje z codziennego mycia zębów. Takie zachowania to duży błąd – stan zębów i dziąseł narażonych na kontakt z odmienną florą bakteryjną może gwałtownie pogorszyć się nawet w ciągu kilku tygodni wakacji.

Czy są zatem sposoby na utrzymywanie higieny jamy ustnej w niekomfortowych warunkach, na przykład wówczas, gdy dostęp do wody jest utrudniony? W takich momentach warto sięgnąć po tradycyjne, ekologiczne rozwiązania – to patyczki Miswak, zawierające duże ilości substancji o właściwościach bakteriobójczych i przeciwpróchniczych, chroniących także dziąsła. Stosowanie gałązek jest bardzo proste i nie wymaga dużo czasu.

Wystarczy obciąć końcówkę, tworząc pędzelek i szczotkować za jego pomocą zęby i dziąsła. Po zakończeniu tych czynności powinno się odciąć zużyty fragment, by zapobiec rozwijaniu się bakterii. Co ważne, używanie gałązek Miswak nie wymaga dodatkowego stosowania pasty do zębów. Nie jest także konieczne używanie bieżącej wody. Ekologiczne „szczoteczki” mają niewielkie rozmiary, dzięki czemu zmieszczą się w każdej walizce czy plecaku.