Odzież

Jak kupować bieliznę w sklepach internetowych.

W sieci można znaleźć wiele poradników na temat odpowiedniego dopasowania biustonosza do naszych wymiarów, o dostosowaniu odpowiedniego fasonu i kroju. Ale czy wiecie jak odpowiednio zmierzyć swoje wymiary aby zakupić odpowiedni stanik? Wymiary są niezwykle ważne również dlatego że coraz częściej i coraz chętniej kupujemy biustonosze i bieliznę przez internet, dlatego aby wybrać odpowiedni rozmiar musimy sprawdzić nasze wymiary z tabelą rozmiarów podaną przez producenta.

Aby zmierzyć swoje wymiary potrzebne nam będą 3 rzeczy: metr krawiecki, kartka z długopisem oraz lustro. Wymiary jakie będziemy mierzyć to obwód pod biustem i obwód w biuście. Obwód pod biustem powie nam jaki rozmiar biustonosza wybrać a obwód biustu powie nam jaki wybrać rozmiar miseczek.
Przystępujemy do mierzenia. Stań luźno przed lustrem, zrób wydech i zmierz ściśle swój obwód pod biustem, zapisz wyniki. Następnie zmierz obwód w biuście , możesz to robić na wdechu. Pamiętaj żeby mierzyć się gołe ciało bez stanika i odzieży. W biustonoszu miękkim mogą mierzyć swój obwód kobiety o obfitym biuście, lub tek których biust jest delikatnie mówiąc obwisły. Bardzo ważne aby miarka była równolegle do podłoża.
Jeśli posiadasz już te wymiary możesz rozpocząć buszowanie w sieci w poszukiwaniu odpowiedniego fasonu biustonosza. Porównuj swoje wymiary z tabelami rozmiarów producentów, a jeśli masz problemy z dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru zawsze możesz skorzystać z telefonicznej pomocy w działach obsługi klienta sklepów internetowych lub producentów. Coraz więcej firm zatrudnia wyspecjalizowane braffiterki, które pomagają w wyborze odpowiedniego fasonu i rozmiaru.