Medycyna

Laryngolog Kraków

Najpopularniejsza przyczyną utraty słuchu jest oczywiście podeszły wiek. Wraz z upływem wieku wszystkie narządy pracują coraz słabiej, a więc także elementy ucha ulegają zużyciu. Duże znaczenie na stan naszego słuchu ma Halas, który jest normalnym zjawiskiem w życiu większości ludzi. W przypadku wielu osób Halas jest częścią ich pracy, a urazy uszu chorobami zawodowymi.
Upośledzenie słuchu może mieć różnoraki poziom, dlatego wyróżniono następujące stopnie tego upośledzenia: ubytek lekki, kiedy osoba nie słyszy cichych dźwięków, ubytek średni, gdy człowiek nie słyszy średnio głośnych dźwięków ubytek głęboki, kiedy chory słyszy tylko wybrane dźwięki, dla tej osoby rozmowy w większym gronie wymagają spore wysiłku, resztki słuchowe oraz głuchota, czyli całkowity brak reakcji na dźwięk.

Wyróżnia się kilka rodzajów aparatów słuchowych. Najmniej widocznym dla oka jest aparat, wewnątrzkanałowy, który należy do najmniejszych egzemplarzy. Umieszcza się go głęboko w przewodzie słuchowym. Umożliwia swobodne rozmowy przez telefon. Umieszczenie go w uchu wymaga sporej sprawności manualnej osoby. Aparat wewnątrz uszny jest ma tylko jedną część -specjalną obudowę, w której znajduje się elektronika odpowiedzialna za rejestrację dźwięku. Aparat taki posiada regulację głośności, co jest szczególnie pomoce w przypadku osób, które maja umiarkowany ubytek słuchu. Warto sprawdzić stan swojego słuchu, dokonując badania. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę laryngologia Kraków cmpromed.pl, a na pewno znajdziemy mnóstwo miejsc, gdzie można taki zabieg wykonać.

Ostatnim dostępnym na polskim rynku aparatem jest aparat złożony z obudowy, który świetnie pasuje do ucha. Składa się z poprzednio wspomnianej obudowy oraz z wkładki, która jest umieszczana w uchu. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio pielęgnować aparat słuchowy, dzięki czemu Bedzie on służył nam na długo. Należy ochraniać go przed uderzeniem, spadkiem z dużych wysokości. Należy chronić go przed zbyt wysoka temperatura, nie powinno się go zostawiać na słońcu, ani kłaść blisko grzejników. Chronić go należy także przed wilgocią, dlatego trzeba pamiętać, by zdjąć aparat przed kąpielą, nie zostawiać go w łazience, nie korzystać z niego w trakcie wizyty na basenie. A także ważne jest, aby przechowywać aparat w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych. Nie powinno się go używać w sytuacji, kiedy stosujemy lakier do włosów lub inny środek kosmetyczny. Oprócz tego powinno się naprawiać aparat tylko w autoryzowanym salonie.

Dodatkowo warto przecierać aparat za pomocą suche szmatki, aby usunąć z niego kurz i innego substancje, także wydzieliny uszne. Wkłada powinna spoczywać w odpowiednim dla niej płynie, należy pamiętać o codziennym czyszczeniu wkładki, a także regularnie wymienić filtr przeciw woskowinowy w aparatach wewnątrz usznych. To pozwoli ci cieszyć się aparatem długi czas, bez konieczności odwadnia go do reklamacji czy zakupu nowego sprzętu.