Medycyna

Liposukcja – zabieg jak marzenie

Mówi się często, że piękno tkwi we wnętrzu, najważniejsza jest dusza, osobowość i intelekt. Wszystkie inne przymioty człowieka pozostają na drugim miejscu wobec ciekawej osobowości. Warto przyjrzeć się tym słowom bliżej, ponieważ w ostatnim czasie coraz mniejszą uwagę przywiązuje się do osobowości człowieka. Najważniejsza jest sława, dobra prezencja, ładne i drogie ubrania. Takie wzorce sprzedają nam media, a wiele osób dzięki naszej uwadze ma potężne zyski.

Nawet nie wiemy, że popularna gwiazda pojawia się w tym właśnie programie, ponieważ dzięki jej obecności, zasiądziemy przed telewizorem, obejrzymy blok reklamowy w przerwie programu, a jakiś producent zwiększy swoje zyski. To oczywistość w obecnych czasach. Jednak przy okazji zwiększenia sprzedaży niektórych produktów, takie traktowanie widza przez media, prowadzi do wytworzenia się nowych wzorców osobowych. Kiedyś rycerz, ksiądz, bądź uczony, dzisiaj jest postać wzorowana na jakimś celebrycie, który zrobi wszystko, żeby ktoś zauważył go przed kamerami. Takie programy jak „Taniec z gwiazdami” idealnie obrazują ten problem, bowiem ludzie, którzy konsumują bardzo drogie produkty, wcześniej zobaczywszy je w telewizji, zwykle z trudem wiążą koniec z końcem. Taka jest rzeczywistość. Świat wielkich branżowych imprez, pokazów mody to świetna okazja na promocję dla każdego celebryty, który stara się wyrobić swoją pozycję. Weźmy pod lupę przykład Alicji Bachledy-Curuś, która dzięki związkowi ze znanym amerykańskim aktorem, zyskała rozgłos w naszym kraju, a także milionowe kontrakty z zagranicznymi koncernami kosmetycznymi. Opłaciło się jej być ze znanym hollywoodzkim aktorem, choć doznała uszczerbku moralnego, to jednak wygrała sławę i popularność w naszym kraju.

Biorąc pod uwagę, że wiele osób  bierze na serio to, co zamieszczają gazety i nie zdaje sobie sprawy, jaką rolę obecnie odgrywają programy do korekty zdjęć takie jak PS z pakietu Adobe, z pewnością szybko podejmie decyzję o liposukcji. To przecież możliwość zdobycia doskonałego wyglądu bez konieczności wykonywania żmudnych ćwiczeń i masaży .