Kosmetyka

Manicure

Ważną częścią zabiegów pielęgnacyjnych paznokci jest także odpowiednie wycinanie skórek. Nie wolno tego robić za często, ponieważ w wyniku uszkadzania skórek może dojść do poważnych infekcji okolic paznokci, a także pogorszenia się wyglądu całej dłoni. Skórki bowiem będą się długo goiły, co przyczyni się do tego, że będziemy ze wstydem ukrywały nasze paznokcie. A przecież chciałybyśmy, żeby wyglądały doskonale. Do tego nie wolno zapomnieć, że skórki powinny być usuwane po zmoczeniu.
Ważne jest, aby leżały one wcześniej przez kilka minut w wodzie i nabrały odpowiedniej wilgotności. Wycinać je należy delikatnie, bez szarpania, a także stosować odpowiednie do tego cążki lub nożyczki. To bardzo ważne, jeśli chcemy cieszyć się zdrowymi, ładnymi paznokciami przez cały czas. Oprócz paznokci należy pamiętać także o dbałości o wygląd dłoni, które powinny być odpowiednio nawilżone. Nie wolno używać detergentów bez wcześniejszego założenia rękawiczek, warto także wcześniej posmarować je kremem, aby przebywając w rękawiczkach miały odpowiednie warunki. Warto także zainwestować w olejek do skórek, który dostarcza składniki mineralne wokół paznokcia, a także nie pozwala, aby lakier odpryskiwał. Ważne jest także, aby nie używać do zmywania lakieru zmywaczy, które mają w swoim składzie aceton, bowiem bardzo źle wpływa on na nasze paznokcie. Jeśli nasze paznokcie mają tendencję do łamania się, warto zastosować na przykład specjalnie do tego stworzone utwardzacze, dzięki którym nasze paznokcie zachowają jedność. Warto także od czasu do czasu wybrać się do salonu kosmetycznego, gdzie można dokonać profesjonalnych zabiegów dzięki którym nasze paznokcie odzyskają blask. Najlepiej wyszukać taki salon w internecie, wpisując frazę manicure Kraków czy manicure Warszawa.
Kiedy mamy pomalowane już paznokcie warto pamiętać o tym, aby odnowić wierzchnią warstwę lakieru. Co ciekawe warto pamiętać, że lakier jest zmywany przez wodę, dlatego w trakcie zmywania naczyń warto założyć rękawiczki, by cieszyć się długo naszymi paznokciami. Warto także zrezygnować z perfumowanych kremów do rąk, bowiem substancje w ich składzie powodują zmywanie lakieru.