Kosmetyka

Manicure – świetna metoda

Jednym z najczęściej stosowanych metod zdobienia paznokci w naszym kraju jest manicure francuski, jednak tematem tego tekstu będzie zupełnie inna metoda, która być może stanie się równie popularna jak wspomniany sposób ozdabiania paznokci. Dla osób, które  są zainteresowane kulturą Japonii, zalecamy manicure japoński. Metoda prosta, szybka i skuteczna, która zapewni Twoim paznokciom doskonały, świeży wygląd. Taką metodą można zdobić paznokcie zarówno w przypadku mężczyzn jak i kobiet, ponieważ jest to metoda, w której nie ma konieczności malowania paznokci. Jest na tyle subtelna, że sprawdzi się także u mężczyzn. Przede wykonaniem manicure tym sposobem należy wykonać standardowe zabiegi, które przywrócą naszym paznokciom świeży i młody wygląd.

To znaczy najpierw należy poddać je specjalnej kuracji z wykorzystaniem olejków oraz witamin, następnie pozbyć się skórek, które narastają na płytkę paznokciową, a potem wyszlifować krawędzi w taki sposób, w jaki najbardziej nam odpowiada. Następnie paznokcie są dezynfekowane preparatem, który ma posłużyć wzmocnieniu ich, a także poprawie ich wyglądu. Po tym krótkim zabiegu można przystąpić do normalnego procesu zdobienia paznokci metodą manicure japońskiego. I tak paznokcie są smarowane pastą, zawierającą cenne witaminy. Efekt uzyskany za pomocą pasty jest utrwalany przy  użyciu specjalnego pudru. Dzięki tej metodzie nasze paznokcie będą piękne i świeże. Wszystkie potrzebne akcesoria potrzebne do pracy można zakupić na allegro i samemu w domowym zaciszu wykonywać manicure.

To metoda prosta i skuteczna, a przy tym niedroga, jeśli będzie wykonywali ją we własnym domu. Warto wcześniej odbyć kurs dokształcający z tej metody który kosztuje naprawdę niewiele bo tylko 300 złotych, a później mamy uprawnienia do wykonywania tego zabiegu samodzielnie. Jest to możliwość uzyskania dodatkowych zarobków. Jak radzi kosmetyczka warto raz w miesiącu skorzystać z tego zabiegu, aby cieszyć się na długo ładnymi i świeżymi paznokciami. Są one przecież naszą wizytówką, dlatego odpowiednia dbałość o nie jest ważna.