Odzież

Moda na sportowo

Kobiety uprawiające sport wiedzą, jak ważna podczas ćwiczeń jest odpowiednia bielizna. Biustonosze idealne do celów sportowych charakteryzują się tym, że są bardzo miękkie i przyjemne dla skóry.

Niektóre kobiety próbują uprawiać sport bez biustonosza, aczkolwiek nie jest to dobry pomysł ze względu na specyfikę budowy kobiecych piersi. Wykonane są one w dużej mierze z tkanki łącznej, przez co są podatne na zniekształcenia w wyniku działania różnych sił. Grawitacja, spłaszczanie w zbyt obcisłych ubraniach, czy wreszcie zbyt intensywne ruchy podczas wykonywania aktywności sportowej sprawiają, że biust się zniekształca. Tkanka łączna nadmiernie się rozciąga, a efekty widać po jakimś czasie. Jak zawsze – także w przypadku biustu – lepiej zapobiegać, niż leczyć i podczas uprawiania sportu nosić biustonosz, tyle że właściwy. Biustonosze przeznaczone do uprawiania sportu ochronią piersi przed niekorzystnymi dla ich wyglądu zniekształceniami.

Ważne jest to, aby dobrać biustonosz sportowy do swoich potrzeb. Na przykład, jeśli korzystamy z dużych rozmiarów, to warto zainteresować się modelem, który charakteryzuje wysoki stopień, w którym bielizna utrzymuje biust. Na szczęście można spotkać modele, których rozmiarówka sięga aż do H, przy czym w przypadku dużych rozmiarów także czuje się oczekiwany komfort. Podczas intensywnych ruchów także umieszczony w tradycyjnym staniku biust porusza się w nieskoordynowany sposób, co jest po pierwsze niewygodne, a po drugie przyczynia się do przesunięcia piersi względem bielizny i powstania otarć. Tak więc normalny biustonosz jest idealny do pracy czy szkoły, ale już jeśli wybieramy się na jogging, to biustonosz sportowy staje się potrzebą numer jeden.

Dobre biustonosze sportowe wykonane są nie tylko z materiału wystarczająco mocnego, aby okiełznać nasz biust, ale także zapewniającego odpowiednie oddychanie skóry. Ponadto stanik musi być uszyty w taki sposób, aby nie powodować otarć. W tego typu biustonoszach pomyślano o każdym aspekcie, który może przyczynić się do odczuwania wygody. Tak więc pomyślano o tym, aby szwy były płaskie, a ramiączka grube i dodatkowo wyściełane oraz regulowane tak, że jeśli ćwiczymy na plecach, to nic nam się nie wpija. W ten sposób nie może być mowy o otarciach. Poza odpowiednim materiałem, każdy aspekt budowy biustonosza przeznaczonego specjalnie do aktywności sportowej jest dopracowany. Na przykład miseczki – w przeciwieństwie do zwyczajnych staników nie mają za zadanie eksponowania biustu. Dekolt jest bardzo wysoko zabudowany, dzięki czemu biust pozostaje na miejscu, z tyłu natomiast są wykrojone miejsca na łopatki, co jest bardzo wygodnie podczas poruszania rękami. Jeśli chodzi o materiał, to dobry stanik sportowy jednocześnie zatrzymuje ciepło (dzięki czemu można spokojnie biegać nawet jeśli za oknem jest już trochę zimno) jak i odprowadza wilgoć, dzięki czemu kobieta nie poci się. W profesjonalnych sklepach z bielizną z pewnością doradzą nam wybór odpowiedniego i najlepiej dopasowanego biustonosza do naszych potrzeb.

Warto uprawiać sport, to oczywiste. Jednak podczas biegów czy ćwiczeń należy nosić odpowiednie biustonosze, dzięki czemu będziemy czuć komfort, a jednocześnie będziemy dbać o swoje zdrowie.