Uncategorized

Tajniki nurkowania

Jeśli poszukuje się oryginalnego hobby, to z pewnością nurkowanie spełnia te kryteria. Oczywiście najpierw trzeba się wielu rzeczy nauczyć, aby potem móc rozkoszować się niesamowitymi widokami i robić nietuzinkowe zdjęcia, które będą biły rekordy popularności wśród naszych znajomych.

  • Jeśli nie nurkowaliśmy jako małe dzieci, to jeszcze nic straconego – nigdy nie jest za późno, aby nabywać nowe umiejętności. Z całą pewnością niezbędny jest kurs, który pokaże nam absolutne podstawy. Ważne jest to, że nie musimy na tym etapie inwestować w sprzęt, który jak można się domyślać, nie jest zbyt tani, w końcu jest dość specjalistyczny i musi być na tyle niezawodny, aby pod wodą nie pojawiły się żadne problemy z jego użytkowaniem. Podczas kursu podstawowego możemy wypożyczyć sprzęt. Ma to tę zaletę, że możemy coś wypróbować i sprawdzić, czy dany element i dana marka są tym, czego nam potrzeba. Tak więc musimy dowiedzieć się, jaki jest sprzęt nurkowy i jak postępować podczas zanurzania się i wynurzania, a następnie tę wiedzę wypróbować w praktyce.
  • Polecana jest także nauka pływania na zatrzymanym oddechu. W przypadku wypraw do egzotycznych krajów, jeśli nie chcemy zakładać sprzętu nurkowego, to także możemy wiele zobaczyć, jeśli tylko zapanujemy nad swoim oddechem. Jest to zresztą doskonały sposób na pracę nad pojemnością płuc. Wiele osób chce sprawdzić a potem poszerzyć swoje możliwości, stąd popularność tego typu kursów. Zwiększają one także poczucie bezpieczeństwa pod wodą. Z pewnością gdyby sprzęt się popsuł, to zawsze możemy wykorzystać pływanie na oddechu do jego naprawy. W nauce wiele jest elementów relaksacji i pracy z oddechem. Osoby, które uczestniczyły w takich kursach podkreślają, że dzięki temu zobaczyły, jak bardzo nurkowanie może być przyjemne.
  • Chociaż nurkowanie odbywa się najczęściej w pełnym ekwipunku, to jednak nie jest to jedyna możliwość. Warto dowiedzieć się o różnych możliwościach nurkowania i przekształcić pływanie pod wodą w hobby. Z pewnością zyskamy spokój ducha i odpowiedni dystans do świata.