× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Kosmetyki do cery naczynkowej

Kosmetyki do cery naczynkowej

Cera naczynkowa charakteryzuje się wyjątkową wrażliwością. Zwykle jest sucha, skłonna do podrażnień w wyniku kontaktu z różnymi czynnikami, przede wszystkim wysoką temperaturą i promieniowaniem UV. Zobacz, jakich kosmetyków nie może zabraknąć w codziennej pielęgnacji cery naczynkowej!

Cera naczynkowa – pielęgnacja krok po kroku

Delikatność to słowo klucz w rutynowej pielęgnacji cery naczynkowej. Osobom z tym typem skóry szkodzą silnie działające kosmetyki, inwazyjne zabiegi kosmetyczne oraz peelingi mechaniczne. Do skóry naczynkowej należy podejść z wyczuciem i troskliwie się nią zaopiekować. 

Cerę ze skłonnością do naczynek należy codziennie oczyszczać rano i wieczorem. Po dokładnym, ale delikatnym myciu należy tonizować skórę, by zamknąć pory, wyrównać pH. Po tych zabiegach cera jest przygotowana do kolejnych etapów pielęgnacji, czyli aplikacji odpowiedniego serum i kremu. Nie można też zapomnieć o ochronie przeciwsłonecznej stosowanej przez cały rok.

Cera naczynkowa – kosmetyki do pielęgnacji

Niezbędne są też kremy do cery naczynkowej, które nawilżą i ukoją skórę oraz wzmocnią jej naturalną ochronę. Aby dodatkowo wzmocnić efekt miejscowego łagodzenia odczuć spowodowanych pękaniem naczynek, warto trzymać te kosmetyki w lodówce. Ich odrobinę niższa temperatura sprzyja ukojeniu cery. 

Wybieraj delikatne kosmetyki o naturalnym składzie, które nie podrażniają skóry, za to poradzą sobie z nadmiarem sebum i pozostałościami makijażu. Sięgaj po produkty o lekkiej formule – szczególnie dobrze sprawdzają się pianki, emulsje, żele i mleczka micelarne. Zamiast peelingu mechanicznego stosuj delikatny peeling enzymatyczny, który lepiej sprawdza się w przypadku cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

W pielęgnacji wymagającej cery naczynkowej liczy się dobry, sprawdzony skład. Profesjonalne kosmetyki o potwierdzonym działaniu z linii  SENSITIVE Diego dalla Palma zostały opracowane tak, by zaspokoić wyjątkowe potrzeby wrażliwej skóry.

Krem do cery naczynkowej – skład, formuła, działanie

W składzie profesjonalnych produktów do pielęgnacji skóry naczynkowejznajdują się substancje aktywne, które wspierają proces wzmacniania ścian naczyń włosowatych znajdujących się w skórze. Dzięki temu są one mniej podatne na pękanie pod wpływem stresu, różnic temperatur lub wysiłku fizycznego. 

Formuła kremów nawilżających i łagodzących powinna opierać się na naturalnych składnikach, przede wszystkim na ekstraktach roślinnych. Wiele z nich zawiera substancje (np. escyna z wyciągu z nasion kasztanowca) o potwierdzonych właściwościach wzmacniających naczynia. W pielęgnacji skóry doskonale sprawdzają się antyoksydanty takie jak witamina C, A i E, które wpływają na stan ścian naczynek. Delikatne oleje roślinne pielęgnują i koją skórę. 

Jak wyrównać koloryt skóry naczynkowej na twarzy?

Przebarwienia na twarzy wywołane przez pękające naczynka zwykle są widoczne jeszcze przez jakiś czas, nawet po ustąpieniu bodźca, który wywołuje rumień. Zazwyczaj towarzyszy im uczucie ściągnięcia oraz świąd. Stosowanie serum i kremu do cery naczynkowej z witaminami K, C i E pomaga wyrównać koloryt skóry i jednocześnie pomoże zachować jej równowagę.

Najważniejszymi zadaniami w pielęgnacji cery naczynkowej jest jej łagodzenie i ukojenie. Liczy się także wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej i wyrównanie kolorytu. Gdy ścianki naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze są kruche, warto postawić na specjalistyczne kosmetyki o lekkiej formule, takie jak kremy, balsamy i sera, by jak najlepiej zadbać o kondycję skóry.