× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Odkamieniacz w tabletkach Philips

Odkamieniacz w tabletkach Philips to bardzo dobre akcesorium, które powinien posiadać każdy właściciel ekspresu do kawy, czajnika elektrycznego czy nawet domowego żelazka. Wszystkie te urządzenia łączy jedno – konieczność wykorzystywania wody do prawidłowego działania. Wraz z wodą, która wprowadzana jest do zbiorników wędrują sole wapnia i magnezu, które bardzo łatwo wytrącają się w postaci białego osadu przeszkadzającego w prawidłowym użytkowaniu tych urządzeń. Odkamieniacz w tabletkach Philips jest produktem, który w bardzo szybki sposób potrafi przywrócić im czystość usuwając zalegający osad.

Jak odkamienić domowy ekspres do kawy?

Odkamieniacz w tabletkach Philips jest jednym z najlepszych sposobów na odkamienienie swojego ekspresu. To bardzo prosta metoda, a sam preparat ma wygodną formę tabletki, w której znajduje się idealnie odmierzona ilość substancji odkamieniającej (nie za dużo i nie za mało). Ogranicza to ryzyko błędu podczas jego dawkowania.

Tak więc odkamieniacz w tabletkach Philips wrzuca się do zbiornika na wodę w ekspresie. Wystarczy jedna tabletka więc jest to bardzo ekonomiczny proces, który należy powtarzać jedynie co około 2 miesięcy przy normalnym użytkowaniu ekspresu. Producent określa to na około 250 filiżanek kawy więc częstotliwość czyszczenia można dostosować do siebie indywidualnie. W trakcie rozpuszczania tabletki w zbiorniku wodnym warto usunąć ziarna kawy, które mogłyby przeszkadzać w procesie odkamieniania. Kolejnym krokiem jest podłożenie naczynia/kubka, do którego będzie ściekać roztwór z rozpuszczonymi solami będącymi poprzednio w formie osadu. Teraz wystarczy w menu ekspresu wybrać proces odkamieniania. W przypadku posiadania filtru również warto go wyjąć.

Podsumowanie

Odkamieniacz w tabletkach Philips jest jednym z najbardziej sprawdzonych preparatów na odkamienienie własnego ekspresu, ale również czajnika czy żelazka. To sprawdzona firma, która od lat działa na różnych frontach elektronicznych. Dzięki temu ma się pewność co do jakości otrzymanego produktu i gwarancję dobrego przeczyszczenia własnych urządzeń.