Sklepy

Bielizna

Wyznacznikami dla damskiej bielizny, a w sczególności dla biustonoszy jest ich rodzaj czyli: usztywniane w całości lub w dolnej połowie miseczki, push-up, bardotka, miękkie i bezszwowe. Tak samo bielizna damska, jaką stanowią majtki dzieli się ze względu na rodzaj, a ten z kolei rozróżniany jest krojem i mamy figi, stringi, bokserki/szorty lub bokserko-stringi. W biustonoszach ważny jest rodzaj biustonosza, ale także krój miseczki, który pozwala nam zaprezentować nasze piersi w sposób najbardziej efektywny, a nam zapewni omfort całodniowego noszenia. Bo w biustonoszach raczej nie powinno się spać, chociaż wiele kobiet mimo tego, że im wtedy nie wygodnie to w nich śpi.

Biustonosz sportowy z wyglądu przypomina top, jest miękki i często bezszwowy, gdyż jego zadaniem jest przytrzymanie, przez lekkie ściśnięcie i spłaszczenie biustu, który podczas wysiłku fizycznego utrzymany jest w jednym miejscu (nie podskakuje przy każdym ruchu), co sprawia, że piersi nie bolą. Gdy mostek dorównuje wysokościom miseczkom to biustonosz taki z wyglądu przypomina „opaskę“ na biust (bandeau), z kolei jeżeli miseczki składają się jakby z trzech części to uzyskujemy efekt „naturalnego“ podniesienia i zaokrąglenia piersi, a tak skrojona miseczka sprawia, że nasz biust doskonale będzie prezentował się w bluzkach z  kwadratowym bądź okrągłym dekoltem, więc jeśli interesuje nas taki efekt lub lubimy takie bluzki to szukajmy biustonoszy typu balkonetki. Jeżeli miseczka biustonosza jest mocno zabudowana, z wysokim mostkiem i poziomym szwem to mamy do czynienia z biustonoszem o pełnej miseczce, czasami może być miękki i na fiszbinach, a jeśli krój sięga tak do połowy piersi, a pionowe szwy pozwalają nadać naszym piersiom kształt ładnych półkul to mamy do czynienia z rodzajem miseczki, którą nazywamy po prostu pół miseczką.

Wiele kobiet lubi nosić bluzki, które mają głębokie dekolty i wtedy dobrze jest nosić biustonosze, których krój miseczek pozwala uzyskać widoczny rowek między piersiami – miseczka w takim biustonoszu ma ukośny szew i niski mostek. Innym rodzajem jest biustonosz bezramiączek lub taki, do którego można je dopiąć, ale dodatkowo jest tak zbudowany by bezramiączek utrzymał się w miejscu, a dodatowo ma pasek silikonu, który go przytrzyma. Jak więc widzimy bielizna na www.oui.pl damska jednego typu, jak biustonosze może się dzielić ze względu na fason, jak i przez typ i krój miseczki.