× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Wrażliwy skalp — jaką perukę wybrać?

peruki po chemioterapii

Do niedawna temat wypadania włosów podczas chemioterapii był prawdziwym tabu. Dzięki rozwoju społecznego coraz więcej osób uświadamia sobie, jak traumatyczne jest dla kobiety utrata włosów. Dla kobiety jest to z pewnością jedno z najgorszych przeżyć.

Pierwszy krok ku pewności siebie

W tych ciężkich chwilach, jakie są przyjmowane dawki chemioterapii, przydaje się wiedza, która pomoże w podejmowaniu dalszych decyzji. Pierwszą z takich decyzji jest zakup peruki. Podczas wybory swojej peruki po chemioterapii nie powinno się śpieszyć. Trzeba dokładnie przejrzeć wszystkie możliwości i zastanowić się, jaka będzie najlepsza. Wiele kobiet wybiera perukę podobną do swoich włosów, aby nie zmieniać mocno swojego wyglądu. Jednak jest grupa kobiet, której zmiana nie przeszkadza. Bo przecież można wybrać włosy takie, jakie się chce, więc jeżeli naturalne były krótkie to dlaczego peruka nie może być z długimi włosami. Jak wiadomo, włosy budują pewność siebie, więc najlepiej wybrać taką perukę, która będzie wspierać i budować blask na nowo. Jednak wybierając perukę, trzeba zastanowić się, gdzie najlepiej ją kupić. Kupno peruki po chemioterapii w pierwszym lepszym sklepie może okazać się wielkim rozczarowaniem.

Korzyść z kupna peruk od profesjonalistów

Wybór peruki nie jest taki prosty. Zwłaszcza jeżeli szuka się peruki po chemioterapii. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Pomogą w wyborze odpowiedniej długości włosa, czepka, koloru. Należy zorientować się jaki rodzaj włosa będzie najbardziej odpowiadał. Naturalny, syntetyczny lub mieszany. Profesjonalne salony oferują również wysłanie palety kolorów, dlatego nie trzeba się martwić, że się nie znajdzie odpowiedniego koloru. Wideokonferencję, podczas wyboru kupna peruki oferuje firma hairly.pl. Dzięki ich profesjonalnemu podejściu nie trzeba dłużej się martwić o zły wybór peruki.

Techniczne informacje

Szukając swojej idealnej peruki po chemioterapii, trzeba zwrócić uwagę na kilka informacji. Przede wszystkim na sposób zakładania i mocowania peruki, z czego czepek jest zrobiony i jak dbać o włosy. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów czepków, który decyduje przede wszystkim o wygodzie i komforcie noszenia. Czepek z wkładką z mikro fibry, inaczej nazywaną mikrofaza lub mono topem, okaże się najlepszym rozwiązaniem. Są wykonane ręcznie na bazie cienkiej siateczki. Łączenie splotów są tkane szydełkiem. Największym atutem takich czepków jest przewiewność.