× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak zagęścić nieinwazyjnie włosy?

kobieta

Piękna i bujna fryzura to marzenie każdej kobiety. Włosy są wizytówką oraz kluczowym elementem budującym pewność siebie. Warto więc zadbać, aby burza włosów była nieodzownym elementem wizerunku. Jeśli ktoś nie może pochwalić się bujną naturalną fryzurą, na pomoc przychodzą tupety oraz peruki.

Wybór materiału

Zarówno peruki, tupety jak i doczepiane włosy produkowane są przez producentów z różnego rodzaju materiałów. Wyróżnić można dwie główne grupy: materiały naturalne i syntetyczne. Każda grupa charakteryzuje się innymi cechami. Dzięki różnorodności na rynku perukarskim każdy potencjalny użytkownik znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W zależności od oczekiwań, budżetu oraz efektu, jaki chce się osiągnąć, wybór pada na odpowiednie materiały, technologie mocowania i kształty. 

Peruka czy tupet

Wybór rodzaju włosów zależy od preferencji indywidualnych klienta. Jeśli ktoś ma na celu całkowite przykrycie głowy lub pełną zmianę fryzury wybór powinien paść na perukę. Inaczej sytuacja wygląda gdy ktoś chcę nieinwazyjnie zagęścić swoje włosy. Na pomoc przychodzą wtedy tupety damskie oraz doczepiane włosy. Tupet charakteryzuje się mniejszą ilością włosów, którymi zakrywamy brakujące miejsca na głowie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można skutecznie zagęścić fryzurę, powodując imitację burzy włosów nie do odróżnienia od naturalnych. Należy pamiętać, aby tupet był dopasowany do naturalnego włosa użytkownika. Nie tylko kolor włosa determinuje jego parametry, ale również grubość, prekrój poprzeczny oraz długość. Ważną kwestią do poruszenia jest fakt, iż nie każdy materiał, z którego wykonywane są tupety, nadaje się do obróbki termicznej czy usług fryzjerskich. Jeśli tupet okaże się zbyt długi, przy wyborze nieodpowiednich materiałów, istnieje ryzyko, że nawet specjalista nie będzie w stanie go skrócić. O wszelkich aspektach należy pomyśleć już przed zakupem. W wypadku wątpliwości warto zwrócić się z poradą do specjalisty zatrudnionego w sklepie. 

Baza tupetu

Bazy tupetów są, tak samo jak włosy, wykonywane są z odmiennych surowców. Dodatkowo producenci wyposażają tupety w odmienne technologie mocowania. Pierwsze co przychodzi na myśl przed zamocowaniem tupetu to klej lub taśma mocująca. Nowoczesne technologie pozwalają stosować montaż typu clip in. To banalnie prosty system mocujący, pozwalający na stabilne i wygodne umiejscowienie tupetu. Rodzaje czepków, jakie możemy wyróżnić to:

  • mono top
  • tradycyjne
  • front lace

Każdy z typów charakteryzuje się materiałem, z jakiego został wykonany, możliwością zmiany przedziałka czy ogólną mobilnością tupetu.